Bakanlık, aracın çekilmesine neden olacak durumları paylaştı

Bakanlık, aracın çekilmesine neden olacak durumları paylaştı

eçtiğimiz günlerde İstanbul Acıbadem'de bir , aracın içinde oturan 85 yaşındaki kadını fark etmeyip aracı kaldırınca yaşlı kadın araçtan aşağı düşmüştü. Valiliğin yaptığı açıklamada, çekici operatörü ve  polisi hakkında soruşturma açıldığı ifade edildi. Ancak, araçların parklanması ve trafik çekicileri tarafından çekilmeleri ilgili çalışmalarda yeni bir açıklama geldi.

 sosyal medya hesabı twitter üzerinden araçların çekilmesine neden olan unsurlardan 9 tanesini videolu şekilde paylaştı. Videoda,  akışını olumsuz yönde etkileyen birinci , taşıt yoluna sıraya park etmiş araçların çıkmasını engelleyen ikinci sıra park, engelli sürücüler için ayrılmış park alanları, dikey ve yer işaretlemeleri ile belirlenmiş duraklar ve yakın alanlar, yangın musluğu bulunan yerlere yakın taşıt yolu kesimi, yaya yolu ve diğer yaya geçitleri, kamunun faydalandığı hastane, otopark ve kamu binaları gibi yerlerin giriş ve çıkışları ile alt geçit, üst geçit ve köprüler üzeri veya yakını mesafeler, bağlantı yolları, tünel ve kavşak girişleri ya da yakınları gibi yerlerde araçların çekildiği uyarısında bulunuldu.

Ayrıca söz konusu yerlere park eden araç sürücülerine yönelik 132 ile 264 lira arasında uygulanan para cezası olduğu hatırlatıldı.

Paylaş :